Sugjerojmë:

Supë me mish pule dhe perime jeshile

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 35 min

Ingredientët

  • 500 ml uje
  • 1.5 l supë pule
  • 1 karrotë mesatare
  • 2 gjethe selino
  • 1/2 lulelakër
  • 350 gr fileto pule
  • 2 kunguj jeshilë
  • 150 gr bizele
  • 3 qepë të njoma

Udhëzimet

1

Në një tigan hidhni ujë dhe supën e pulës dhe verini të ziejnë.

2

Shtoni karrota, selino dhe lulelakër deri sa të vlojnë.

3

Lerini të ziejnë 10 minuta dhe ulni pak zjarrin.

4

Shtoni filetot dhe kungujt dhe lerini të gatuhen deri sa të zbuten.

5

Hidhni bizelet dhe qepët dhe shërbejini.

Lini një koment