Sugjerojmë:

Supë me makarona, brokoli dhe kërpudha

Ingredientët

 • 2 lugë vaj ulliri ekstra i virgjer
 • 1/4 lugë çaji kripë
 • 1 1/4 filxhan selino
 • 1/2 filxhan qepë të njoma
 • 1/4 filxhan hudhër
 • 8 filxhanë supë perimesh ose supë pule
 • 3 filxhan brokoli
 • 3 filxhan spinaq me feta
 • 1 filxhan kërpudha me feta
 • 1 filxhan makarona supe
 • Salcë pesto

Udhëzimet

1

Në një tenxhere hidhni vaj ulliri në ngrohje mesatare.

2

Shtoni kripë, selino, qepë të njoma dhe hudhër.

3

Gatuajini 8 minuta ose derisa të marrin ngjyrë të artë.

4

Shtoni supën dhe brokolin.

5

Lereni të zihet për 15 minuta, duke e trazuar herë pas here.

6

Shtoni spinaq, kërpudha dhe makarona supe.

7

Ziejini 8 deri në 10 minuta ose derisa makaronat janë zbutur.

8

Hiqini nga nxehtësia dhe shtoni salcën pesto me borzilok.

Lini një koment