Sugjerojmë:

Supë italiane me suxhuk dhe fasule

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 40 min

Ingredientët

  • 1 kg suxhuk italian
  • 1 hudhër karafil
  • 2 kuti supë viçi
  • 1 kuti domate të stilit italian
  • 1 filxhan karrota me feta
  • 1 kuti me fasule
  • 2 kunguj të njomë
  • 2 gota spinaq
  • 1/4 lugë çaji piper i zi
  • 1/4 lugë çaji kripë

Udhëzimet

1

Në një tenxhere fusni suxhukun me hudhër.

2

Përgatisni supën duke hedhur supën e viçit, domatet, karrotat, kripën dhe piperin në një tenxhere dhe duke i lënë të ziejnë rreth 15 minuta.

3

Më pas shtoni fasulen gjysmë të gatshme dhe kungullin e njomë.

4

Lerini të ziejnë dhe për 15 minuta derisa kungulli të zbutet.

5

Hiqeni tenxheren nga nxehtësia dhe shtoni spinaqin.

6

Supa është e gatshme të shërbehet pas 5 minutash.

Lini një koment