Dreka/ RECETA

Supë e veçantë me fileto pule dhe kërpudha

Supë e veçantë me fileto pule dhe kërpudha

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 5
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Ingredientët

 • 400 gram fileto pule
 • 10-15 kërpudha
 • 1 kungulleshkë
 • 2 karota
 • 2 tableta galina
 • 1/2 limon
 • 2 lugë gjelle miell
 • Majdanoz
 • Vaj ulliri

Udhëzimet

1

Fileton e prisni në kubik të vegjël dhe më pas e skuqni në një tenxhere me pak vaj ulliri.

2

Në po të njëjtën tenxhere shtoni karotën dhe kungullin e grirë imët në rende.

3

I përzieni mirë.

4

Shtoni kërpudhat e prera dhe në fund galetat e tretura në ujë të ngrohtë më parë.

5

Mbusheni tenxheren me ujë deri në nivelin e supës.

6

E lini në zjarr mesatar për 25 minuta.

7

Nga fundi, skuqni në një tigan miellin me pak vaj ulliri. Ia shtoni supës që të trashet disi.

8

Tani i shtoni majdanozin dhe i shtrydhni gjysmë limoni.

9

Shërbejeni supën e ngrohtë!

Shënime

Receta marrë nga faqja zyrtare në Instagram e Erida's Kitchen

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  11/12/2019 at 2:12 pm

  Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

 • Reply
  low cost cialis
  03/01/2020 at 7:13 am

  Hello, blame you looking for information! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  09/01/2020 at 2:56 pm

  Hello, recognition you for word! viagra without doctor prescription http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  viagra cost

 • Reply
  Petergrisa
  13/01/2020 at 8:50 am

  Hello, reprove you http://cialisxtl.com in hate of tidings! cialis 30 day trial coupon
  viagra without a doctor prescription walmart

 • Reply
  WayneRew
  17/01/2020 at 12:57 am

  Cialis canada cialis normal dose cialis

 • Reply
  WayneRew
  20/01/2020 at 5:11 pm

  Cialis cialis patent expiration how much does cialis cost

 • Reply
  WayneRew
  23/01/2020 at 5:27 pm

  Cialis cialis erection penis generic cialis available

 • Leave a Reply