Supa ideale e vjeshtës me kungull të verdhë

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 30 min

Ingredientët

  • 1 qepë
  • 2 thelpinj hudhra
  • 1 kungull mesatar
  • 100ml pana
  • 1 tufë kopër
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Skuqim qepën e grirë hollë në gjalpë derisa të zbutet, pastaj shtojmë kungullin e prerë në copa dhe hudhrat e grira dhe i lëmë nëzjarr të ngadaltë duke e përzierë vazhdimisht.

2

Shtojmë kripë, piper, kopër dhe 1 gotë uji dhe e përziejmë me mikser deri sa të përftojmë një masë kremoze.

3

E lëmë sërish të ziejë për 5 minuta.

Lini një koment