Smoothie me fruta tropikale

Ingredientët

  • 1 banane, e ngrirë
  • 1 filxhan mango e ngrirë
  • 1 filxhan ananas i ngrirë
  • 1 filxhan qumësht bajame

Udhëzimet

1

Në blender hidhni bananen, mangon dhe ananasin me qumësht bajame.

2

Lërini deri sa të bëhen një masë kremoze e trashë dhe sherbejeni.

3

Sipër mund të hidhni edhe fruta të freskëta sipas dëshirës.

Lini një koment