Sugjerojmë:

Si të përgatisni në shtëpi koktejlin “Paloma” me xhinxher dhe grejpfrut

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • 2 gota lëng grejpfrut
  • 1/2 filxhan lëng limoni
  • 1/2 filxhan shurup xhenxhefili
  • 1 1/2 gota tekila
  • 4 filxhan lëng shegë
  • Ujë me gaz

Udhëzimet

1

Në njëbroke të madhe, kombinoni lëng grejpfruti, lëng limoni, shurup xhenxhefili, tekila dhe lëng shege.

2

përzijini mirë deri sa përbërësit të marrin shije unike.

3

Hidhni pak akull mbi gotë dhe sipër shtoni ujin e gazuar.

4

Më pas hidhni lëngun e përgatitur të koktejlit.

Lini një koment