Sugjerojmë:

Si të përgatisni koktejlin “Mimoza margarita”

Koha e përgatitjes: 5 min

Ingredientët

  • 2 cl lëng portokalli
  • 1/2 cl tekila
  • 1/4 cl lëng limoni
  • Lëng limoni
  • Kripë e trashë
  • 1 shishe shampanjë ose prosecco
  • Feta portokalli dhe limonit për të shërbyer

Udhëzimet

1

Në një broke kombinoni lëng portokalli, tekila dhe lëng limoni dhe përzijini mirë.

2

Merrni një gotë xhami, lyejeni me kripë përreth dhe hidhni lëngun e portokallit të përzierë me shampanjë.

3

Sipër vendosni fetat e portokallit dhe limonit dhe shërbejeni.

Lini një koment