Sugjerojmë:

Si të përgatisim salcën me djathë blu

Ingredientët

  • 3/4 filxhan salcë kosi
  • 1 1/3 gota majonezë
  • 1 lugë çaji salcë Worcestershire
  • 1 / 2 lugë çaji mustardë e thatë
  • 1 / 2 lugë çaji hudhër pluhur
  • 1 / 2 lugë çaji kripë
  • 1 / 2 lugë çaji piper i zi
  • 4 copa djathë blu, i grirë

Udhëzimet

1

Në një tas të madh, përzieni së bashku salcë kosi, majonezë dhe salcë Worcestershire.

2

Shtoni mustardë, pluhur hudhre, kripë dhe piper.

3

Shtoni djathin blu.

4

Mbulojeni enën dhe ftoheni për 24 orë para se të shërbeni.

Lini një koment