Si të përgatisim biskotat e Krishtlindjeve

Ingredientët

  • 3 3/4 filxhanë miell ëmbëlsirash
  • 1 lugë çaji pluhur pjekje
  • 1 / 2 lugë çaji kripë
  • 1 filxhan margarinë e zbutur
  • 1 1/2 gota sheqer të bardhë
  • 2 lugë çaji ekstrakt vanilje

Udhëzimet

1

Hidhni miell, pluhur pjekje, dhe kripë së bashku në një tas dhe lëreni mënjanë.

2

Në një tas të madh hidhni së bashku margarinë dhe sheqer deri sa të krijohet një masë kremoze.

3

Rrihni vezët dhe shtoni vanilje.

4

Përzijini gradualisht përbërësit deri sa është formuar një masë homogjene.

5

Lëreni brumin të pushojë për 2 orë.

6

Ngroheni furrën në 200 gradë C dhe përgatisni fletët e pjekjes.

7

Hidhini pak miell në fletët e pjekjes dhe hidhni brumin e biskotave duke e hapur sipas formave të dëshiruara.

8

Piqni 6 - 8 minuta në furrë të nxehtë ose deri sa të marrin ngjyrë kafe.

9

Hiqni nga fletët e pjekjes dhe lërini të ftohen para se ti sherbeni.

Lini një koment