Sugjerojmë:

Si të bësh një çaj fantastik nga lëkura e mollës

Çaj molle

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Ingredientët

  • 3 mollë mesatare, të lara dhe të qëruara
  • 1 shkop kanelle
  • 2 lugë çaji sheqer

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me ½ litër ujë që vlon shtoni lëkurën e mollëve, sheqerin dhe shkopin e kanellës.

2

I lini të ziejnë për 10 minuta

3

Më pas i kaloni në një sitë ndërsa lëngun në filxhan. Ju bëftë mirë!

Lini një koment