Sugjerojmë:

Si të bëni akullore të shijshme me ananas brenda 5 minutave

Çfarë do ishte më e mira për këtë kohë? Një lëng frutash me ananas apo një akullore? Si thoni për të dyja?

Kjo receta më poshtë do ju tregojë si të përgatisni brenda një kohë të shkurtër një akullore të shijshme me ananas. Për më tepër ju nevojiten vetëm dy përbërës.

combine the ingredients

Përbërësit: 

  1. 1 ananas ( i qëruar, i prerë në kubikë dhe i ngrirë)
  2. 1 gotë qumësht kokosi

Udhëzime: 

  • Në një blender do të shtoni ananasin dhe qumështin.
  • I përzieni mirë për disa minuta.

Nëse ju pëlqen në gjendje të butë akullorja është gati për tu shijuar, në të kundërt do e lini për pak kohë në ngrirje derisa të fortësohet plotësisht. Nëse ju pëlqeu receta ndajeni edhe me miqtë tuaj!/neps.al 

Lini një koment