Pije/ RECETA

Sangria e gazuar me fruta të freskëta. E përsosur për ditët e nxehta!

Sangria e gazuar me fruta të freskëta. E përsosur për ditët e nxehta!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Ingredientët

 • 1 shishe e vogël uji e gazuar
 • disa gjethe menteje
 • 2 pjeshkë
 • 100 gram boronica
 • 100 gram mjedra
 • 1 gotë sheqer
 • 3 gota ujë
 • lëngu i një limoni

Udhëzimet

1

Në një tenxhere zieni ujin me sheqerin. Sapo sheqeri të jetë tretur e hiqni nga zjarri dhe i lini të ftohen.

2

Në një kanë bashkoni ujin e gazuar, shurupin e ftohur dhe trazojini mirë. Shtoni lëngun e limonit.

3

Tani shtoni frutat e lara mirë dhe gjethet e mentes.

4

E lini për 20 minuta në frigorifer dhe sangria është gati për t'u shijuar!

You Might Also Like

6 Comments

 • Reply
  cialis daily
  02/01/2020 at 10:42 am

  Hello, tender thanks you for tidings! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  08/01/2020 at 6:16 am

  Hello, recognition you in spite of word! viagra without a doctor prescription http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  over the counter viagra

 • Reply
  Petergrisa
  12/01/2020 at 9:42 pm

  Hello, rebuke you http://cialisxtl.com in resentment of facts! cialis free trial
  viagra generic

 • Reply
  WayneRew
  16/01/2020 at 11:29 am

  Cialis buy cialis online canadian how long does it take cialis to take effect

 • Reply
  WayneRew
  20/01/2020 at 6:50 am

  Cialis when is the best time to take cialis buy cialis online canadian

 • Reply
  WayneRew
  23/01/2020 at 8:01 am

  Cialis cialis 100 mg lowest price daily use cialis cost

 • Leave a Reply