Darka/ RECETA

Sallatë verore me rukola dhe mini-kotoleta pule

Sallatë verore me rukola dhe mini-kotoleta pule

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Ingredientët

 • 500 gram fileto pule
 • 300 gram rukola e larë mirë
 • 150 gram pomodorini
 • 1 vezë
 • Lëngu i 1 limoni
 • 100 gram djathë grana
 • Kripë, piper

Udhëzimet

1

Prisni fileton e pulës në shirita të hollë. Në një enë rrihni vezën dhe lyeni me të mishin e pulës. Pas kësaj e kaloni në një tigan me pak vaj dhe e lini të skuqet mirë nga të dyja anët.

2

Merrni një enë të madhe dhe shtoni rukolën e larë mirë, shtoni pomodorinit, mishin e pulës, kripën, piperin dhe lëngun e limonit.

3

Trazojini mirë dhe e shërbeni në një pjatancë. Në fund i grini sipër në feta të holla, djathin grana. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

30 Comments

 • Reply
  autbniy
  11/04/2020 at 7:51 am

  The buy generic viagra unoccupied is generic viagra online canadian pharmacy to the mould Cialis online ordering it seems to be secluded with basso

 • Reply
  cialis professional
  18/04/2020 at 12:27 pm

  Wmtbwl qyhdnc coupon for cialis generic cialis online

 • Reply
  generic cialis canada
  18/04/2020 at 11:43 pm

  Aajdkx vdcgfa online cialis cialis from canada

 • Reply
  buying cialis cheap
  19/04/2020 at 7:30 am

  Nhwkok mecmtw Order viagra how much does cialis cost at walmart

 • Reply
  discount cialis
  20/04/2020 at 12:35 am

  Xvjgbh tjwfyq Buy viagra internet cialis coupon cvs

 • Reply
  cialis coupon cvs
  20/04/2020 at 2:28 pm

  Zcxewe curwak best essay services cialis coupon walgreens

 • Reply
  order cialis online
  21/04/2020 at 12:58 am

  Wrfyqs uwmmof medical school essay writing service buy cialis

 • Reply
  cialis canada
  21/04/2020 at 8:36 am

  Slllhk jfcfah Cialis on line purchase how much does cialis cost

 • Reply
  cialis 5mg
  21/04/2020 at 6:27 pm

  Jmnfvo zmplxy Cialis online store generic cialis cost

 • Reply
  price of cialis
  22/04/2020 at 5:34 am

  Hysssn gzcdai Buy cialis without rx cialis coupons

 • Reply
  generic cialis cost
  22/04/2020 at 3:08 pm

  Qvfilz dwewio Buy online cialis online cialis

 • Reply
  canadian pharmacy cialis 20mg
  22/04/2020 at 11:06 pm

  Skfxpu ioytpr Cialis prices generic cialis cost

 • Reply
  Viagra overnight delivery
  03/05/2020 at 9:15 pm

  Ryaanu ibbsmf buy cheap viagra online Viagra 100mg england

 • Reply
  Viagra next day delivery
  05/05/2020 at 10:23 am

  Wlxsyp igyiny buy viagra online canada Drug viagra

 • Reply
  Order viagra without prescription
  07/05/2020 at 2:52 am

  Yudbxx vxhpju Viagra next day delivery Pharmacy viagra

 • Reply
  Low cost canadian viagra
  08/05/2020 at 4:02 am

  Oqxzxl jieaoo Generic viagra in canada Best viagra alternative

 • Reply
  Generic viagra canadian
  08/05/2020 at 5:56 pm

  Rlbcds bvyufs Buy viagra brand Buy viagra online cheap

 • Reply
  Buy brand viagra
  09/05/2020 at 12:45 pm

  Hidcrd piogua Generic viagra in canada Viagra approved

 • Reply
  Us pharmacy viagra
  11/05/2020 at 8:09 am

  Eqsous pftdfh Buy viagra cheap Usa viagra sales

 • Reply
  Generic viagra us
  12/05/2020 at 8:09 am

  Krrvhw nleesb Generic viagra online Pfizer viagra 50mg

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 5:03 am

  Sinzio sgwvav sildenafil cost Us discount viagra overnight delivery

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 4:47 am

  Wavrkd llkqzz Buy pfizer viagra Buy no rx viagra

 • Reply
  medicine for impotence
  23/05/2020 at 2:28 am

  Fatykz iyqoyc cheapest ed pills online generic ed pills

 • Reply
  ed pills gnc
  24/05/2020 at 8:32 pm

  Iiflkl waskld non prescription erection pills medicine for erectile

 • Reply
  best cbd oil companies
  25/05/2020 at 12:23 pm

  Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Appreciate it|

 • Reply
  mens erection pills
  26/05/2020 at 9:10 pm

  Lenpye tgemqy cheap erectile dysfunction pills otc ed pills

 • Reply
  medicine for impotence
  28/05/2020 at 3:43 pm

  Yxquqr keysyq ed meds online ed drugs

 • Reply
  medicine for impotence
  30/05/2020 at 10:30 pm

  Stzwch yhkhxq generic cialis top ed pills

 • Reply
  Estherdax
  01/06/2020 at 9:29 pm

  Dbjtmv zzpsqh Buy viagra online Rx generic viagra

 • Reply
  Estherdax
  09/06/2020 at 11:40 am

  Vmkgcz tlitgr online pharmacy canada canadian pharmacy online

 • Leave a Reply