Sugjerojmë:

Sallatë meksikane me fasule, qiqra dhe misër

Koha e përgatitjes: 1 orë e 10 minuta

Ingredientët

 • 1 tas fasule të zeza, të shpëlara dhe të kulluara
 • 1 kuti me qiqra
 • 3 gota misër
 • 1/2 qepë
 • 2 speca
 • Piper i kuq
 • 3 lugë çaji majdanoz
 • 1 kuti domate të konservuara
 • 1/2 filxhan vaj ulliri
 • 3 lugë lëng të freskët lime
 • 1/2 lugë çaji mjaltë
 • 1 lugë çaji piper i zi
 • Kripë

Udhëzimet

1

Në një tas të madh, kombinoni fasulet e zeza, qiqrat, misrin, qepët, specat, piperin e kuq, majdanoz, domate, vaj ulliri, lëng limoni, mjaltë, piper dhe kripë.

2

Përzijini mirë dhe lerini të pushojnë 1 orë para se t'i shërbeni.

Lini një koment