Sallatë me spinaq dhe portokall

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • 800 gr spinaq,i larë dhe i pastruar
  • 3 portokallë të kuq, të prerë në feta
  • 1/2 qepë e kuqe e vogël, e prerë shumë e imët
  • 6 ide të freskëta
  • 200 gr djathë i shkrirë
  • 60 gr fara pishe

Udhëzimet

1

Hidhini të gjithë përbërësit së bashku në një enë.

2

Shtoni pak piper, uthull balsamike dhe vaj ulliri.

3

Sallata është gati për t'u shërbyer.

Lini një koment