Sugjerojmë:

Sallatë me rukola, spinaq dhe gorgonzola

Ingredientët

  • Sallatë jeshile
  • Spinaq
  • Rukola
  • Domate qershi
  • 1/2 shegë
  • 100 gr djathë gorgonzola
  • Kripë

Udhëzimet

1

Në një enë ndani në pjesë të vogla sallatën jeshile dhe spinaqin.

2

Shtoni rukolën dhe pomodorinit.

3

Më pas shtoni kokrrat e shegës dhe djathin gorgonzola.

4

Trazojini mirë dhe shtoni pak kripë dhe uthull balsamike.

Lini një koment