Salcë tahini me madanoz dhe limon

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • 2/3 filxhan tahini
  • 1/2 filxhan lëng limoni
  • Hudhër
  • Lime
  • Majdanoz
  • Kripë
  • Speca jalapeño

Udhëzimet

1

Në një blender ose procesor ushqimi, kombinoni tahini, lëng limoni, ½ filxhan ujë dhe hudhër.

2

Grijeni me shpejtësi të lartë derisa përzierja të jetë tërësisht e bardhë, 2-3 minuta.

3

Shtoni majdanozin dhe specat.

4

Në fund hidhni kripë dhe shërbejeni.

Lini një koment