Rosto e pjekur në furrë me erëza

Ingredientët

  • 1 role rosto e pjekur
  • 1/4 filxhan vaj ulliri ekstra i virgjer
  • 3 karafil hudher, e grirë
  • 1 lugë çaji rozmarinë e freskët
  • 1 lugë çaji gjethe trumze të freskëta
  • 2 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji piper i zi

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 450 °C.

2

Në një tas të vogël, kombinoni vajin, hudhrën, rozmarinën, trumzën, kripën dhe piperin.

3

Lyeni gjithë roston.

4

Vendoseni roston në pjekje për 15 minuta, pastaj zvogëloni nxehtësinë në 325 °C dhe piqeni 1 orë e 45 minuta.

5

Hiqeni nga furra dhe lereni të pushojë 15 - 30 minuta para se ta shërbeni.

Lini një koment