Pije/ RECETA

Receta e çajit detoks që pastron organizmin dhe rregullon tretjen!

Receta e çajit detoks që pastron organizmin dhe rregullon tretjen!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Lëngu i limonit është një produkt shumë i mirë për të pastruar organizmin, ndërsa xhinxheri ka veti antiinflamatore. Kjo recetë detoks e çajit në fjalë, do ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë...

Ingredientët

 • 2 gota ujë
 • 1 lugë kafe xhinxher
 • 1/2 lëng limoni
 • 1/2 lugë gjelle mjaltë

Udhëzimet

1

Në një enë me ujë zieni xhinxherin për 5 minuta.

2

Sapo të marrë valë hiqeni nga zjarri.

3

E shërbeni në një filxhan dhe i shtoni mjaltin e lëngun e limonit. E trazoni mirë dhe çaji është gati për t'u konsumuar!

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  11/12/2019 at 2:12 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Leave a Reply