Sugjerojmë:

“Qumështi i artë”, pija e mëngjesit që ju rinon 20 vite

Një pije e bërë nga përbërës natyralë që njihet ndryshe si “Qumështi i artë” është një nga më të dobishmet për shëndetin e përgjithshëm. Shafrani i Indisë është përbërësi kyç i kësaj recete, i cili:
– Ka veti antiinflamatore
– Forcon imunitetin
– Pastron mëlçinë
– Rregullon presionin e gjakut
– Përmirëson kujtesën dhe funksionimin e trurit
– Ul kolesterolin, përmirëson shëndetin e tretjes, lehtëson çrregullimet neurologjike
– Ul trigliceridet, rregullon metabolizmin dhe peshën

Persona: 1
Koha e gatimit: 15 minuta

Ja si ta përgatisni këtë qumësht:

Ingredientët

  • ½ lugë çaji me piper të zi të bluar
  • ½ filxhan me ujë
  • ¼ filxhan me shafran pluhur

Udhëzimet

1

Vendosni të gjithë përbërësit në një tenxhere, mbi një nxehtësi mesatare.

2

Trazojini vazhdimisht derisa të krijoni një pastë të trashë.

3

Pasi të jetë gati lëreni të ftohet pak dhe e mbani në frigorifer. Rezultatet do t’i vini re shumë shpejt!

Lini një koment