Sugjerojmë:

Qumësht me drithëra dhe luleshtrydhe për mëngjes

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • Qumësht
  • 1 filxhan drithëra
  • 1/2 filxhan me luleshtrydhe në feta
  • Kripë

Udhëzimet

1

Në një tigan të mesëm mbi nxehtësi të lartë, vini qumështin të ziejë.

2

Shtoni një filxhan me drithëra dhe pasi të jenë zbutur shtoni luleshtrydhet dhe kripën sipas dëshirës.

3

Lerini pak sa të zbuten dhe shërbejini.

Lini një koment