Dreka/ RECETA

Qofte orizi me ton peshku

Qofte orizi me ton peshku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Shumë praktike këto qofte dhe shoqëruar me një gotë verë janë mrekullia vetë!

Ingredientët

 • 1 gotë e gjysmë me oriz të zierë më parë
 • 2 vezë
 • 2 konserva të gatshme ton peshku
 • 4 lugë gjelle misër
 • 4 lugë gjelle miell
 • kripë
 • pak rigon

Udhëzimet

1

Në një tas të madh bashkoni orizin me vezët dhe i trazoni mirë.

2

Shtoni pak kripë, rigon, misrat dhe tonin e peshkut. E trazoni përsëri masën me duar.

3

Në fund shtoni miellin dhe formoni me duar disa toptha të vegjël.

4

Vendosini një e nga një në një tigan të skuqen dhe më pas i shijoni të ngrohta.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 2:17 pm

  Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

 • Leave a Reply