Qofte me mish pule dhe djathë të grirë

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 20 min

Ingredientët

  • 400 gr mish të bardhë pule
  • 1 fetë e trashë buke
  • Qumësht
  • 1 vezë
  • 100 gr djathë të grirë
  • 100 gr gjalpë
  • 3 thelpinj hudhre
  • Kripë
  • Piper
  • Miell

Udhëzimet

1

Bluani mishin e pulës ose priteni sa më imët, shtoni bukën e njomur në qumësht, vezët, djathin, gjalpin, hudhrën.

2

Hidhni kripë dhe piper sipas shijes.

3

Përzijini mirë dhe formoni me dorë qoftet.

4

Para se ti skuqni hidhini në miell dhe kalojini në vaj.

5

Futini në furrë dhe piqini në 180 gradë për 20 minuta.

Lini një koment