30-60 min/ Ëmbëlsira/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Puding me çokollatë dhe avokado

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Koha e përgatitjes: 40 min

Ingredientët

  • 2 avokado të mëdhenj, të skuqur dhe të kubizuar
  • 1/2 filxhan pluhur kakao
  • 1/2 filxhan sheqer kaf
  • 1/3 filxhan qumësht kokosi
  • 2 lugë çaji ekstrakt vanilje
  • Kanellë

Udhëzimet

1

Në një blender përzjeni avokadot, pluhurin e kakaos, sheqerin kaf, qumësht kokosi, ekstrakt vanilje dhe kanellë.

2

Lerini të miksohen deri sa të formohet një masë homogjene.

3

Pudingun futeni në frigorifer në ngrirje për rreth 30 minuta.

You Might Also Like