Për lëkurë të pastër e të butë si bebe, ja pijet që duhet të konsumoni gjatë verës!

Ne jemi çfarë pimë dhe çfarë hamë. Dhe të gjithë e dimë se mënyra më e mirë për të pastruar organizimin tonë është të konsumojmë pijet e duhura. Këtu keni një listë të pijeve që mund t’i përgatisni në shtëpi:

1.Pija ABC

Lëngu me mollë, panxhar dhe karrot njihet si “Pija magjike”. Prezantuar fillimisht nga specialistët kinezë si një luftuese e kancerit, ky lëng është i njohur për pastrimin e lëkurës, pastrimi e sistemit tonë dhe rrit energjinë.

2.Pija xhenxhefil dhe limon

Nuk ka asgjë për të cilën xhenxhefili nuk është i mirë. Është si një paketë me lëng ushqyese dhe vitamina. Limoni ka vitaminë C dhe disa multi-vitamina të tjera esenciale. Kjo është një pije që pastron sistemin, mbron dhe ndihmon në shëndetin e lëkurës.

3.Pija me karrotë

Karrotat kanë vitaminën B dhe Kalium. Një gotë në ditë parandalon aknet, ju mban larg plakjes dhe kontrollon dëmet nga dielli.

4.Pija me shalqi

Shalqiri ka vitaminën A dhe antioksidant. Duke marrë në konsideratë faktin që ky frut ka 92% ujë, është një nga pijet më shkëlqyese dhe të shëndetshme. Përbërja e tij kontrollon yndyrën në lëkurën tuaj, parandalon dëmet nga dielli dhe është një kurë shumë e mirë kundër plakjes.

5.Pija me portokall

Portokalli ka vitaminën C dhe ky lëng përmirëson cilësinë e lëkurës suaj. Në këtë mënyrë siguron një lëkurë të tendosur dhe pa rrudha.

Lini një koment