Dreka/ RECETA

Penne me fileto pule dhe pana

Penne me fileto pule dhe pana

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

 • 500 gram fileto pule
 • 1 kokërr qepë
 • 200 ml pana
 • 400 gram penne
 • 1 lugë çaji hudhër e grirë imët
 • Pak trumzë
 • 1 lugë gjelle gjalpë
 • Kripë, piper
 • Vaj

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me ujë dhe kripë vendosni për të zierë makaronat.

2

Ndërkohë në një tigan skuqni në pak vaj e gjalpë qepën dhe mishin e pulës. Shtoni trumzën dhe një gotë ujë. Pas 5 minutash shtoni makaronat dhe panën. Trazojeni mirë.

3

Shtoni kripën, piperin dhe shafranin. Makaronat janë gati për t’u shijuar!

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Jeff Stoesser
  20/06/2019 at 3:25 am

  Thanks for your article. I also feel that laptop computers are getting to be more and more popular lately, and now tend to be the only kind of computer included in a household. The reason being at the same time they are becoming more and more economical, their processing power keeps growing to the point where there’re as robust as desktop computers through just a few years back.

 • Leave a Reply