Pene me sallam dhe ullinj

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • 250 gr makarona (pene)
  • Sallam
  • Vaj ulliri
  • 50 gr ullinj
  • Kaper
  • 2 gota ujë
  • 2 lugë gjelle salcë domatesh
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me ujë të valuar, vendosni për të zierë makaronat.

2

Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri, skuqni sallamin të prerë nëcopa të vogla.

3

Më pas shtoni ullinjtë, kaperin dhe dy gota ujë.

4

Trazojini dhe shtoni salcën e domateve.

5

Tani shtoni makaronat dhe i përzieni mirë.

6

Penet janë gati për t'u shërbyer.

Lini një koment