Patate të ëmbla të pjekura me hudhër dhe salcë kosi

Koha e përgatitjes: 20 min Koha e gatimit: 2 orë e 20 min

Ingredientët

  • 4 patate të ëmbla mesme
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • 2 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji piper i zi
  • 1/2 lugë çaji fara kopre
  • 1 karafil hudhër
  • 1/2 filxhan salcë kosi
  • Qepë të njoma

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 275 °.

2

Në një tas të madh, hidhni patatet e ëmbla dhe lyejini me vajin e ullirit, 2 lugë çaji kripë, piper dhe fara kopre në mënyrë të barabartë.

3

Më pas kalojini patatet në një fletë pjekjeje dhe piqni derisa të zbuten dhe të karamelizohen, rreth 2 orë.

4

Ngrohni skarën dhe hidhni patatet e ëmbla derisa të digjen lehtë në majë, 1 deri në 2 minuta.

5

Hiqni patatet e ëmbla nga skara dhe lërini të ftohen për 10 minuta në fletën e pjekjes.

6

Ndërkohë hidhni hudhrën në një tas të vogël, përzijini me salcën e kosit dhe shtoni kripë.

7

Transferojini patatet e ëmbla në një pjatë shërbyese, shtypni butësisht me dorën tuaj mishin e patates dhe e kaloni mishin në kripë.

8

Hidhni mbi çdo patate pak salcë kosi dhe spërkatini me qepë të njoma para se ti shërbeni.

Lini një koment