5-15 min/ Darka/ Kuzhinë/ Kuzhinë italiane/ RECETA/ SA KOHË KE?

Panine e mbushur me proshutë dhe reçel pjepri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 1 ciabatta (bukë italiane, panine e gjatë)
  • 2 lugë reçel pjepri
  • 4 feta të holla mocarela
  • 4 feta proshutë
  • Rukola

Udhëzimet

1

Ndajeni bukën në mes dhe përhapni reçelin në shtresën fundore me mocarela, proshutë dhe rukola.

2

Hidhni dhe pjesën e sipërme dhe piqeni në furrë në 220 gradë derisa djathi të shkrihet.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply