Omëletë me djathë dhe proshutë

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 5 min

Ingredientët

  • 2 vezë
  • 1 lugë ujë
  • Kripë
  • Maja
  • 1 lugë gjalpë
  • Djathë i grirë
  • Proshutë

Udhëzimet

1

Thyeni vezët në një enë të vogël, shtoni kripën dhe përzieni mirë.

2

Në tavë shtoni gjalpin dhe ngroheni mbi zjarr.

3

Shpërndani vezët e trazuara në tavë .

4

Pastaj mbi shtresën e sipërme të vezëve shpërndani, djathin dhe proshutën dhe në fund gjysmën e masës e palosim mbi pjesën tjetër.

5

Pasi të jetë bërë e heqim nga zjarri dhe e servirim.

Lini një koment