Një mëngjes i shëndetshëm me tërsherë, mollë dhe banane

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 1 enë e madhe
  • bajame
  • 1 banane e prerë në feta
  • 1/2 lugë çaji kanellë
  • 2 gota ujë
  • 2 lugë çaji mjaltë
  • 1 lugë çaji gjalpë
  • 1 mollë sheqeri

Udhëzimet

1

Pastroni bananet dhe mollët.

2

Bananet pritini me feta të imëta dhe mollët në kube.

3

Në një tenxhere shtoni gjalpë mbi nxehtësinë mesatare.

4

Shtoni tërshëren dhe shtoni ujë.

5

Mbulojeni dhe gatuajeni për 10 minuta.

6

Shtoni kanellën, mjaltin dhe bananen.

7

Shërbejeni në një tas duke përdorur mollë, bajame dhe mjaltë si dekor.

Lini një koment