Nëse të gjithë ankohen se ju gërhisni, vërtetojuni të kundërtën me këtë lëng

Ndoshta nuk keni menduar kurrë se gërhitja është një problem, zgjidhja e të cilit mund të lidhet thjesht duke pirë një lëng, por ju sigurojmë se frutat dhe perimet e gjendura në të krijojnë një recetë perfekte kundra këtij problemi.

Gërhitja lidhet shpesh me prodhimin e tepër të mukusit. Është një problem i lidhur veçanërisht me mbipeshën. Megjithatë kjo përzierje që do t’ju prezantojmë sot, ju ndihmon të përballeni me prodhimin e tepërt të mukusit, forcon gjithashtu sistemin imunitar dhe ju ndihmon të bini nga pesha.

  • 2 karota
  • 2 mollë
  • 1 copë xhinxher
  • Lëngu i ¼ limoni

Hidhni përbërësit në mikser dhe pijeni lëngun menjëherë. Për rezultate optimale, pijeni 3 herë në javë.

Lini një koment