Sugjerojmë:

Nëse konsumoni këto 6 ushqime do të bëheni akoma më të bukur

Ju mund të  shkoni në  palestër, të  visheni bukur apo të  bëni një  make up të  bukur, por prapë nuk do të  jeni në  gjendjen tuaj më  të  mirë . Sepse ushqimet kanë  një  ndikim madhor në  pamjen tuaj dhe rrezatimin e trupit tuaj. Që  të  shkëlqeni dhe të  dukeni gjithmonë  të  bukur konsumoni sa më  shumë  këto produkte ushqimore:

1.Kos

Dietologët këshillojnë  kosin grek , pasi është i mbushur me proteina dhe ka shije të mirë . Por gjithashtu përmban shumë aminoacide, të cilat janë të mira për të hequr qafe rrathët e sy poshtë  syve.

Nëse keni planifikuar një  natë  të  gjatë  jashtë , në  mëngjes hani një  kos grek dhe fytyra juaj nuk do ta ndiejë  lodhjen.

2.Fasule

Fasulet dhe shumë bishtajore të tjera janë të mbushura me përbërës si proteina, zinku, hekuri dhe biotina, që ju japin flokë më të gjatë dhe më të fortë, sipas ekspertëve të  shëndetit.

Përzieni disa fasule në sallatën tuaj ose pë rzijini me pak vaj ulliri dhe kripë për një meze të lehtë.

3.Ujë

Kemi dëgjuar shumë njerëz që betohen se sekreti i tyre i bukurisë është konsumimi i ujit. Dietologët thonë  se uji është padyshim vendimtar për bukurinë . Kur ju jeni të hidratuar, metabolizmi juaj funksionon në mënyrë më të mirë, duke ju mbajtur në formë  të  shkëlqyeshme dhe dinjitoze.

4.Brokoli

Kjo perime e gjelbër është e ngarkuar me antioksidantë si vitamina C, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit tuaj të gjakut.

5.Luleshtrydhet

Nese nuk pëlqeni perimet e gjelbërta, luleshtrydhet janë gjithashtu të mbushura me vitaminë C.

6.Salmon

Ky peshk i shijshëm është i mbushur me omega-3, të cilat ndihmojnë në luftimin e stresit dhe ju vë në një gjendje shpirtërore të mirë. Trupat tanë nuk mund të bëjnë vetë omega-3, prandaj është e rëndësishme që të marrim këtë  vitaminë nga ushqime të  tjera.

Lini një koment