Në tryezën e Orinda Hutës: Si të gatuajmë ushqimin e preferuar të moderatores

Ushqimi është një dashuri më vete, pa të cilën e kemi të pamundur të jetojmë! Persona të ndryshëm kanë shije të ndryshme dhe sigurisht shije tradicionale që nuk mungon kurrë në tryezat e familjes.

Kështu edhe moderatorja Orinda Huta nuk ka shumë naze sa i përket ushqimit, madje ajo ka zbuluar se bamjet janë një nga ushqimet e saj të preferuara.

Që të shijoni bamje me mish si Orinda, hidhini një sy recetës së mëposhtme:

Ingredientët

  • 500 gr mish
  • 1,5 kg bamje
  • 2 filxhanë kafeje vaj
  • 2 kokrra qepë
  • 4-5 kokrra domate
  • Kripë
  • Piper i zi
  • Uthull 2-3 lugë gjelle
  • Majdanoz

Udhëzimet

1

Bamjet pastrohen duke u prerë bishtin në formë konike, spërkaten me uthull e kripë dhe lihen për disa kohë që t’u zbutet pushi.

2

Copat e mishit skuqen bashkë me qepët e grira hollë, pastaj shtohen domatet ose salcë domatesh.

3

Pasi të jenë përzier të gjitha së bashku, u hidhet kripë, piper i zi, fletë dafine dhe zihen në zjarr të ngadaltë për disa minuta.

4

Mishi vihet të zihet në të njëjtën kohë me bamjet.

5

Bamjet shpërlahen, kullohen dhe skuqen pak në tigan me yndyrë.

6

Në një tenxhere të cekët shtrohen feta domatesh, rreth e qark bamje të reshtura me bisht anash dhe majat në mes, duke spërkatur çdo rresht me majdanoz e piper të zi.

7

Në mes të tenxheres në vendin e zbrazët, vendoset mishi, hidhet lëngu, vihet brenda një pjatë porcelani e përmbysur në mënyrë që ato të ruajnë formën gjatë zierjes dhe pastaj kapaku.

8

Gjella vihet në zjarr të ngadaltë derisa të bëhet gati. Në fund ajo vendoset në pjata, ku në mes vihet mishi, ndërsa anash bamjet e rreshtuara bukur, duke u hedhur sipër lëngun e vet dhe majdanoz të grirë hollë.

Lini një koment