Muffins me xhinxher dhe kanellë

Persona: 8 veta
Koha e përgatitjes: 15 min Koha e gatimit: 25 min

Ingredientët

  • 250 gr miell
  • 1 lugë kanellë
  • 55 gr mjaltë
  • 110 gr gjalpë
  • 225 gr sheqer
  • 2 lugë xhinxher
  • 2 vezë
  • 50 ml shurup
  • 175 ml ujë
  • Sheqer pluhur

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën deri në 180 ° C.

2

Lyejeni me vaj tavën e posaçme 12 vendëshe për muffins.

3

Në një tas bashkoni miellin, sheqerin dhe pluhurin e pjekjes.

4

Përzijini mirë dhe shtoni vezët, mjaltin, xhenxhefilin dhe gjalpin.

5

Pastaj shtoni ujin dhe përzijini deri sa brumi të bëhet homogjen.

6

Brumin e përgatitur hidheni nëpër vendet e tavës dhe piqini për 20 - 25 minuta, deri sa të marrin ngjyrë kafe të errët.

7

Pasi t'i nxirrni nga furra lerini 10 minuta të ftohen dhe vendosini në një enë të ftohtë.

8

Para se ti shërbeni hishni pak sheqer pluhur mbi muffins.

Lini një koment