Sugjerojmë:

Mish pule i gatuar me salcë soje dhe mjaltë

Ingredientët

  • 4 copa gjoks pule pa lëkurë
  • 1 / 2 filxhan salcë soje
  • 1 / 2 filxhan ketchup
  • 1 / 3 filxhan mjaltë
  • 3 karafil hudhër, e grirë
  • 1 lugë çaji borzilok

Udhëzimet

1

Shtroni mishin e pulës në fund të një tenxhere të ngadaltë.

2

Shtoni salcë soje, ketchup, mjaltë, hudhër dhe borzilok së bashku në një tas dhe pasi ta përzjeni mirë hidheni mbi mishin e pulës.

3

Gatuajeni në temperaturë të ulët për 6 orë.

Lini një koment