Makarona me salmon, gjizë dhe spinaq

Ingredientët

  • 1 pako makarona
  • 100 gr spinaq
  • 100 gr gjizë
  • Lëng limoni
  • 100 gr salmon
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni makaronat.

2

Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri skuqni spinaqin dhe dy thelpi hudhra.

3

Më pas shtoni salmonin dhe gjizën.

4

I përzieni mirë dhe më pas shtoni makaronat.

5

Rregullojini me kripë e piper.

6

Shtoni lëngun e limonit dhe trazojini mirë.

7

Servirini të ngrohta.

Lini një koment