20-30 min/ Dreka/ Kuzhinë/ Kuzhinë mesdhetare/ RECETA/ SA KOHË KE?

Lulelakër e skuqur me spec të kuq dhe hudhër

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 1 kokë të madhe lulelakër, e prerë në copa të trasha
  • 1 filxhan miell
  • 1 lugë çaji hudhër pluhur
  • 1/2 lugë çaji spec i kuq
  • Kripë
  • 3 vezë
  • Vaj perimesh, për tiganisje
  • Për shurupin:
  • 1/2 filxhan mjaltë
  • 1 lugë çaji salcë e nxehtë

Udhëzimet

1

Hidhni fetat e lulelakrës në një tigan të madh të thellë dhe shtoni ujë të mjaftueshëm.

2

Vereni të ziejë mbi nxehtësinë mesatare 4 deri në 5 minuta.

3

Kullojini dhe lerini të ftohen plotësisht.

4

Ndërkohë, në një tas të cekët, hidhni së bashku miellin, pluhurin e hudhrës, spec të kuq dhe kripë.

5

Në një tas tjetër të cekët, rrihni lehtë vezët.

6

Hidhni lulelakrën e ftohur në përzierjen e miellit, pastaj zhyteni në vezë, pastaj kthehuni në përzierjen e miellit dhe hidheni përsëri derisa të mbulohet plotësisht.

7

Në një tigan mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin derisa të fillojë të flluskoje dhe të duket i ndezur.

8

Shtoni me kujdes lulelakrën dhe skuqeni deri sa të marrë ngjyrë të artë.

9

Hidheni në një pjatë të veshur me letër që të thahet nga vaji i tepërt.

10

Pëgatisni shurupin.

11

Në një tas të vogël, përzieni së bashku mjaltë dhe salcë të nxehtë.

12

Hidheni sipër lulelakrës dhe shërbejeni.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply