Sugjerojmë:

Lakër e skuqur me erëza

Ingredientët

  • 2 lugë çaji vaj ulliri
  • 2 karafil hudher
  • 1 kokë lakre
  • Kripë
  • Piper i zi
  • Piper i kuq

Udhëzimet

1

Në një tigan të madh mbi ngrohjen mesatare vini vajin të nxehet.

2

Shtoni hudhër dhe gatuajeni për 1 minutë.

3

Shtoni lakrën dhe marinojeni me kripë, piper të zi dhe piper të kuq.

4

Gatuajeni duke e nxitur shpesh deri sa lakra të lëngëzohet.

Lini një koment