Kungull i njomë i pjekur me djathë të grirë

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 22 min

Ingredientët

  • 2 kunguj të njomë
  • 1 vezë
  • 1/2 pako djathë të grirë
  • 1/2 pako thërrime buke
  • 1 hudhër
  • 1/2 lugë çaji piper i zi

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën në 200 gradë.

2

Shtrojeni një fletë të madhe për pjekje me llak për gatim.

3

Ndani kungullin në copa të vogla dhe hidheni në një enë.

4

Më pas miksojeni kungullin e copëtuar me vezë, thërrime buke, djathë të grirë, hudhër dhe piper.

5

Pasi t'i keni përzier mirë përdorni një lugë të vogël gatimi për t'i hedhur në fletën e përgatitur për pjekje.

6

Piqini në furrë me nxhetësi 200 gradë duke i kthyernga të dyja anët deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë, 20 deri në 22 minuta.

Lini një koment