20-30 min/ Dreka/ Kuzhinë/ Kuzhinë italiane/ RECETA/ SA KOHË KE?

Kunguj të mbushur me mocarela dhe hudhër

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 4 kunguj të mëdhenj
  • 2 lugë vaj ulliri ekstra i virgjer
  • 4 lidhje sallam pule të prera hollë
  • 1/2 filxhan thërrime buke
  • 3/4 filxhan mocarela e copëtuar
  • 1/2 filxhan djathë brie
  • 2 thelpinj hudhër të grirë
  • 1/4 filxhan borzilok i freskët

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën në 180 gradë.

2

Kungullin e njomë pastrojeni nga të brendshmet dhe hidhini një një tas.

3

Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare vini vajin të nxehet.

4

Shtoni sallamin e pulës dhe gatuajeni rreth 5 sa të marrë ngjyrë.

5

Transferojini në një tas të madh dhe shtoni thërrimet e bukës, 1/2 filxhan mocarela, brie, hudhra dhe borzilok.

6

Përzjeni me to dhe të brendshmet e kungullit.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply