Sugjerojmë:

Kuinoa me patëllxhanë, kungull dhe domate

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 40 min

Ingredientët

 • 1 patëllxhan
 • 1 kungulleshë
 • 2 domate të vogla
 • 3 qepë të njoma
 • 2 speca të kuq
 • 1 filxhan kuinoa
 • 1 filxhan majdanoz
 • Hudhra pluhur
 • Borzilok
 • Kripë
 • Vaj

Udhëzimet

1

Patëllxhanin dhe kungulleshat i qëroni dhe pritini në kube.

2

Specat dhe qepën grijeni imët dhe skuqini në vaj të nxehur.

3

Shtoni patëllxhanin dhe kungulleshat.

4

Kur të skuqen hidhni 2 -3 filxhanë ujë.

5

Kur uji të jetë duke valuar, shtoni hudhrën pluhur dhe kripën.

6

Kur perimet të zbuten, shtoni kuinoan e pastruar.

7

Hidhni domatet dhe lerini të zihen disa minuta,

Lini një koment