Krustel me spinaq, proshutë dhe djathë

Ingredientët

  • 1 filxhan qepë të copëtuara
  • 1 filxhan me kërpudha të freskëta me feta
  • 1 lugë gjelle vaj vegjetal
  • 1 pako spinaq të ngrirë të copëtuar, të shkrirë dhe të drenazhuar mirë
  • 2/3 copa proshutë
  • 5 vezë të mëdha
  • 3 gota djathë Monterey Jack
  • 1/8 lugë çaji piper

Udhëzimet

1

Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe kërpudhat në vaj deri sa të skuqen.

2

Shtoni spinaqin dhe proshutën dhe gatuajini.

3

Lereni të ftohet dhe rrihni vezët. duke u shtuar ngadalë pak djathë.

4

Shtoni në përzierje spinaq dhe piper dhe përzijini.

5

Përhapeni në mënyrë të barabartë përzierjen në tigan dhe piqini në 350 °C për 40-45 minuta.

Lini një koment