Koktejl me kungull për Halloween

Koha e përgatitjes: 15 min

Ingredientët

  • 2 lugë sheqer
  • 1 lugë çaji kungull
  • 2 lugë shurup panje
  • 6 shkopinj kanellë për servirje
  • 6 bonbone kungulli, për servirje
  • 1 shishe verë e bardhë, e ftohur
  • 3 filxhan përzierje me lëng frutash mango ose fruta tropikale të tjera
  • 1 filxhan liker kungulli i ftohur

Udhëzimet

1

Në një enë të vogël, kombinoni sheqerin dhe kungullin dhe përzijeni derisa të kombinoni mirë.

2

Transferojeni në një pjatë filxhani dhe shtoni shurupin e panjes në një pjatë të dytë.

3

Futni shkopinjtë e kanellës në fund të secilës karamele të kungujve dhe vendoseni mënjanë.

4

Në një gotë kombinoni verën, lëngun e mangos dhe likerin e kungujve.

5

Përzijini mirë dhe shtoni edhe përzierjet e tjera me të.

6

Dekorojeni gotën me shkopinj kanellë dhe kungull.

Lini një koment