Koktej perfekt në kushte shtëpie për çdo festë

Persona: 1
Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një pije që do t’ju shoqërojë në ditët e nxehta të verës.

Ingredientët

  • Të verdhat dhe të bardhët e vezëve (6 kokrra)
  • 1 filxhan sheqer
  • 1 masë krem
  • 1/2 gotë qumësht
  • Rum "Jamaica"

Udhëzimet

1

Ndani veç e veç të verdhat dhe të bardhët e 6 vezëve.

2

Shtoni 1gjysmë filxhani sheqer tek të verdhat e vezëve.

3

Pastaj hidhni gjysmën e filxhanit me sheqer tek të bardhat e vezëve, pasi t’i keni rrahur ato.

4

Përzieni të bardhat e vezëve dhe të verdhat dhe shtoni masën e kremit dhe të qumështit.

5

Me pas shtoni dhe Rum Jamaica e përziejini.

Lini një koment