Sugjerojmë:

Kërpudha me biskota orizi dhe majdanoz

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 2 kërpudha shampinjon,
  • 1 lugë vaj ulliri
  • 2 lugë majdanoz
  • Hudhër
  • Spec i grirë
  • Dy biskota me oriz
  • Gjysmë limoni

Udhëzimet

1

Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla.

2

Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë.

3

Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit.

Lini një koment