Sugjerojmë:

Karkaleca të pjekur me majdanoz dhe gjethe dafine

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 1 tas me karkaleca
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • 3 gjethe dafine
  • Majdanoz

Udhëzimet

1

Ndizni furrë në nxehtësi të lartë.

2

Hidhni karkalecat në vaj ulliri dhe shtoni gjethet e dafinës.

3

Lerini karkalecat të piqen duke i kthyer nga të dyja anët për disa minuta.

4

Hiqini karkalecat nga furra dhe transferojini në një tas të madh.

5

Shërbejini me majdanoz dhe gjethet e dafinës.

Lini një koment