Sugjerojmë:

Karkaleca të gatuara me xhenxhefil dhe ananas

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 35 min

Ingredientët

  • 300 gr karkaleca
  • 500 gr ananas
  • Kripë
  • Piper
  • Majdanoz
  • Xhenxhefil
  • Konjak
  • Vaj ulliri

Udhëzimet

1

Thajmë ananasin në furrë për 30 minuta në temperaturën 80 gradë.

2

Më pas skuqim karkalecat në tigan, shtojmë ananasin, kripën, erëzat dhe i shuajmë me konjak.

3

I lëmë rreth tre minuta në flakë të ulët dhe i shërbejmë me ananas.

Lini një koment