Ja si të përgatisni supën cheeseburger

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 45 min

Ingredientët

 • 3 feta proshutë
 • 1 qepë
 • 2 gjethe selino
 • 2 karrota
 • 2 karafil hudher
 • 1 lugë gjelle supë viçi
 • Kripë
 • Piper i zi
 • 2 lugë çaji mustardë e verdhë
 • Domate
 • 3 filxhanë supë pule
 • 2filxhanë djathë çedar
 • 3 lugë çaji miell
 • Tursh për të servirje
 • Fara susami për servirje

Udhëzimet

1

Në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare hidhni proshutën për të gatuar deri sa të bëhet krokante.

2

Transferojeni në një pjatë të veshur me letër.

3

Shtoni qepë, selino, dhe karrota në tenxhere dhe gatuajini deri sa të zbuten.

4

Pastaj shtoni hudhër dhe gatuajini për 1 minutë .

5

Shtoni supën e viçit dhe gatuajeni deri sa të marrë ngjyrë kafe, rreth 6 minuta.

6

Thajeni nha vaji i tepërt dhe shtoni kripë dhe piper.

7

Hidhni në mustardë, supë dhe domatet e grira.

8

Lerini të ziejnë rreth 10 minuta.

9

Ulni nxehtësinë dhe shtoni djathin dhe miellin.

10

Gatuajini derisa djathi të shkrihet dhe supa të trashet, rreth 15 minuta.

11

Shërbejeni me proshutë, djathë, turshi dhe farat e susamit.

Lini një koment